PAŽINTIS SU ŠRI LANKA

Kelionės programa

ŠRI LANKA 11n./12d.
Gražūs paplūdimiai, vešlūs miškai, kalnai ir žemė, pasižyminti turtinga ir gyvybinga kultūra, siekiančia tūkstančius metų. Taip būtų galima apibūdinti Šri Lanką – rojaus salą. Šri Lanka, kurią „Lonely Planet“ įvertino kaip 2019 m. kelionių kryptį numeris vienas, iš tiesų yra rojaus kampelis, kokio dar nesate matę. Čia yra vieni gražiausių pasaulyje paplūdimių, taip pat atogrąžų ir sausosios zonos visžaliai miškai bei didingi kalnų masyvai, o taip pat istoriniai pasaulio paveldo objektai.

1 DIENA. ATVYKIMAS Į ŠRI LANKĄ
AYUBOWAN! Sveiki atvykę į Šri Lanką – šalį, kuriai nėra lygių, kelionė po salą, kurios metu susipažinsite su senovės istorija ir kultūra, žaliuojančiomis arbatos plantacijomis ir kriokliais, nuostabia laukine gamta, autentišku maistu ir nuostabiais auksinio smėlio paplūdimiais.

DIENOS PLANAS: Atvykę į Kolombo CMB oro uostą, susitiksite su kelionės vadovu ir mes jus nuvešime į viešbutį (galime paimti jus iš bet kurio viešbučio Kolombe ar Negombe). Pirmasis kelionės tikslas bus Negombo pakrantės miestelis (20 min. kelio nuo oro uosto), kuris nuo seno žinomas kaip populiariausias paplūdimys Šri Lankoje, garsėjantis auksinio smėlio paplūdimiu, maistu ir linksmybėmis. Pirmąją dieną nesame suplanavę jokios veiklos, todėl į Šri Lanką galite atvykti bet kuriuo metu. Jei jūsų skrydis anksti ryte, atsipalaiduokite jaukaus viešbučio paplūdimyje ir baseine. Vakare galite pasivaikščioti jūros pakrante ir pasimėgauti nuostabiu saulėlydžiu bei malonia vakaro atmosfera paplūdimyje.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. DRAMBLIŲ REZERVATAS, SIGIRIYA UOLA.
Po skanių pusryčių su karšta šrilankietiška arbata ar kava, leisitės į nuostabią kelionę per stulbinančią Šri Lankos gamtą link Dambulos miesto, kuris yra centrinis salos kultūrinio trikampio taškas.

DIENOS PLANAS: Pakeliui į Dambulą sustosite prie dramblių rezervato „Millennium Elephant Foundation“. Pasinaudokite proga juos pamaitinti ir išmaudyti netoliese esančioje upėje. Atvykę į Dambulą, mėgausitės nuostabia kultūrine ekskursija po kaimą, tyrinėdami neįtikėtiną gamtą. Ją pradėsite nuo kelionės tuktuku link ūkininko namų, kur mėgausitės tipišku Šri Lankos kaimo svetingumu (įskaičiuota). Vėliau plauksite baidarėmis per ežerą, kad pamatytumėte nuostabų Sigirijos peizažą (įskaičiuota). Galiausiai kelionė baigsis pasivažinėjimu karieta po sodriai žaliuojantį kaimą (įėjimo mokesčiai įskaičiuoti). Vakare aplankysite garsiąją Sigirijos uolos tvirtovę (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS), nes tai geriausias metas stebėti ir įamžinti saulėlydį. Karalius Kašjapa (477-495 m.) ant šios uolos viršūnės pastatė savo rūmus, o jos šonus papuošė spalvingomis freskomis.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. POLONNARUWA, SAFARIS DŽIPAIS.
Po pusryčių vyksite į Polonaruvos senovinį miestą (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS). Šri Lanka turi turtingą paveldą, o Polonaruva – vieną didžiausių ir seniausių pasaulio civilizacijų. Tai buvo antroji sostinė, kurią daugiau nei 8000 metų valdė 56 karaliai. Miestas buvo apjuostas trimis koncentrinėmis sienomis, apželdintas parkais ir sodais, pašventintas daugybe šventyklų. Unikalus drėkinimo kompleksas aprūpino vandeniu miestą ir aplinkines lygumas, padėdamas ūkininkauti, todėl sala buvo vadinama „Rytų grūdų sandėliu“.

DIENOS PLANAS: Po pusryčių aplankykite Polonaruvą (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS). 1070 m. karalius Vijayabahu pasirinko šią vietą kaip savo karalystę, vieną seniausių Šri Lankos istorijoje. Kelionė dviračiu po senovines Polonaruvos vietoves – nuostabi patirtis (dviračio mokesčiai įskaičiuoti). Po pietų vyksite į Minnerijos/Kaudulos nacionalinį parką, kur po pietų važiuosite 4×4 džipu į safarį, nes tai geriausias metas stebėti laukinius dramblius jų natūralioje aplinkoje. Jei esate nusiteikę rimtai pasidairyti po džiungles, tuomet Minnerija/Kaudula yra ideali vieta! Šis parkas, išsidėstęs 8800 hektarų plote, yra pagrindinis dramblių draustinis. Visada malonu stebėti mažus drambliukus, žaidžiančius prie ežero besileidžiant saulei. Po to grįšite į jaukų viešbutį ir atsipalaiduosite. Jei norėsite, viešbutyje galėsite išbandyti ajurvedinį žolelių masažą.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4-5 DIENA. KARALIŠKA UOLŲ ŠVENTYKLA, PRIESKONIŲ SODAS, KANDY.
Po pusryčių keliaukite į Kandį – paskutinę Sinhalų karalystės sostinę. Ji įsikūrusi kalnų apsuptoje plynaukštėje, kurioje auga arbatos plantacijos ir biologiškai įvairūs atogrąžų miškai. Kandis taip pat garsėja šventomis budistų vietomis, įskaitant Danties relikvijos šventyklą.

DIENOS PLANAS: Ankstų rytą keliaukite į Pidurangalos uolą, kad pamatytumėte ir nufotografuotumėte saulėtekį (pasirinktinai). Pakeliui į Kandį galite aplankyti Karališkąją uolų šventyklą (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS). Dambuloje yra didžiausias ir geriausiai išlikęs urvinių šventyklų kompleksas Šri Lankoje. Uola iškilusi 160 metrų virš aplinkinių lygumų, joje yra 5 uolų šventyklos su unikaliausiais ir reikšmingiausiais istoriniais piešiniais. Vėliau aplankysite Matalės prieskonių sodą (įskaičiuota). Atvykę į Kandį, užsiregistruokite viešbutyje ir atsipalaiduokite, mėgaudamiesi ramia ir tylia supančia gamta. Kitą dieną aplankysite Danties relikvijos šventyklą (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS) ir Kandžio apžvalgos aikštelę. Vakare mėgausitės pasivaikščiojimu po judrų Kandžio miesto centrą, įskaitant ekskursiją po Centrinį turgų, o paskui sudalyvausite kultūrinių šokių šou, įkvėptame Šri Lankos meno, tradicinių šokių ir kultūrinio paveldo. (Kandy apžvalginis turas įskaičiuotas /įėjimo mokestis į šou įskaičiuotas).

Vakarienės ir nakvynės viešbutyje.

6 DIENA. BOTANIKOS SODAS, ARBATOS PLANTACIJOS.
Po pusryčių jūsų laukia nuostabi kelionė į Šri Lankos arbatos regioną Nuvara Eliją. Šis miestas dažnai vadinamas „Mažąja Anglija“, nes daugelis jo pastatų išliko iš britų kolonijinio laikotarpio, pavyzdžiui, Karalienės namelis, Generolo namas, viešbutis „Grand Hotel“, klubas „Hill Club“ ir miesto paštas.

DIENOS PLANAS: Po pusryčių aplankysite Tešo brangakmenių muziejų; ekskursijos po brangakmenių muziejų metu sužinosite daugiau apie visame pasaulyje žinomus ir prestižiškiausius Šri Lankos brangakmenius ir juvelyrinius dirbinius. Pakeliui į Nuvara Eliją sustokite prie Peradenijos karališkojo botanikos sodo, kuris garsėja kaip vienas geriausių botanikos sodų Azijoje. Pasivaikščiosite po jį apžiūrėdami 300 rūšių orchidėjų, didingą karališkųjų palmių alėją, nepaprastą, taikliai pavadintą patrankos sviediniu vaismedį ir 40 m aukščio Birmos bambuką. Dar vienas didžiulis atradimas – milžiniškas figmedis didžiojoje vejoje, kurio centrinis kamienas ir šakų kupolas primena skėtį. Pakeliui į Nuvara Eliją, važiuodami per vėsias ir miglotas kalvas, kuriose auga vešlios žalios arbatos plantacijos, sustokite arbatos fabrike ir stebėkite Ceilono arbatos gaminimo tradicijas, gyvas iki šiol. Apsilankymą fabrike būtinai užbaigsite stilingai prie puikiai sumaišytos arbatos puodelio (įskaičiuota). Po pietų pasivaikščiosite po Nuvara Elijos miesto centrą ir vaisių bei daržovių turgų.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. KELIONĖ TRAUKINIU Į KALNUS.
Po pusryčių pradėsite kelionę į Jalą.

DIENOS PLANAS: Ryte jūsų laukia įspūdinga kelionė traukiniu iš Nanu Ojos stoties į Ellos kaimą (įskaičiuota). Ši kelionė garsėja kaip viena vaizdingiausių pasaulyje kelionių traukiniu kalnuotomis vietovėmis (TRAUKINIO BILIETAI BUS SUTEIKTI STOTYJE / KLASĖS KATEGORIJA PRIKLAUSO NUO GALIMYBIŲ). Apžiūrėkite kaimą; Ella yra visų mėgstamas kalnų kaimas dėl to, kad tai nuostabi gamtai draugiška vieta. Devynių arkų tiltas – pagrindinis turistų traukos objektas Elloje – yra didžiulis tiltas, pastatytas vien iš tvirtų uolų, plytų ir cemento, nenaudojant nė vieno plieno gabalėlio. Ella yra puiki vieta pasivaikščiojimams, o garsiausias jos žygių maršrutas yra „Mini Adomo viršūnė“(įskaičiuota). Vakare galite atsipalaiduoti kaimelio centre, kur yra daug restoranų, užeigų ir vakarinių pramogų.
Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. SAFARIS YALA NACIONALINIAME PARKE.
Po pusryčių išvykite iš Ellos į Jalos nacionalinį parką – didžiausią ir nuostabiausią nacionalinį parką Šri Lankoje. Per Jalos nacionalinį parką teka upė, kuri jį dalija į dvi dalis. Kadangi dėl upės sudėtinga pereiti į kitą pusę, Jalą laikomas dviem atskirais parkais. Tačiau tai nekeičia fantastiškų pasiūlymų! Parke, apimančiame įvairias ekosistemas, gyvena įspūdinga laukinių gyvūnų įvairovė, įskaitant ilgalūpius lokius, leopardus ir daugybę spalvingų paukščių.

DIENOS PLANAS: Ankstyvą rytą leiskitės į žygį iki Ellos uolos, kad pamatytumėte saulėtekį (pasirinktinai). Pakeliui į Jalą sustokite prie Ravanos krioklio, dar vieno populiaraus lankytino objekto Elloje. Po pietų mėgaukitės pasivažinėjimu 4×4 džipais, ieškodami ant medžių kabančių ar krūmuose šnabždančių leopardų, upėje plaukiojančių krokodilų ar mažų drambliukų, geriančių vandenį ir žaidžiančių vakaro saulėlydyje.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. POILSIS.
Po fantastiškos kelionės per kokosų palmes, kalnus ir krioklius pagaliau pasieksite visame pasaulyje garsų Šri Lankos paplūdimį. Mirisa/Dikvela- tai nuostabus smėlio paplūdimys, kuris anksčiau buvo gerai saugoma paslaptis, tačiau dabar lankytojams atsiveria keli restoranai ir užeigos. Tai nuostabi vieta, pasižyminti baltu smėliu ir kokosų palmėmis, augančiomis prie pat jūros kranto, tarsi atkartojančiomis tobulo tropinio paplūdimio atviruką.

DIENOS PLANAS: Pakeliui į Mirisą, sustokite prie vieno didžiausių ir galingiausių natūralių fontanų – „Hummanaya Natural blowhole“. Ji susidaro, kai jūros vanduo veržiasi per panirusį urvą ir yra stumiamas į viršų. Manoma, kad tai antras pagal dydį natūralus fontanas pasaulyje. Atvykę į viešbutį, galite pasiimti rankšluostį ir atsipalaiduoti paplūdimyje. Pasirenkamos veiklos (už papildomą mokestį): plaukiojimas vandens motociklais, bananais ir ant plaukimo ratų, nardymas, nardymas su vamzdeliu, banglenčių sportas, žvejyba ir giliavandenė žvejyba – tai tik kelios pramogos iš populiaraus sąrašo.
Vakare neabejotinai mėgausitės nuostabiais saulėlydžio vaizdais ir malonia pajūrio atmosfera.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. BANGINIŲ IR DELFINŲ STEBĖJIMAS, POILSIS.

DIENOS PLANAS: Ankstyvą rytą grįžkite į gražų auksinio smėlio paplūdimį ir sėskite į valtį, kad paplaukiotumėte po jūrą ir pamatytumėte mėlynuosius banginius ir delfinus. Atkreipkite dėmesį, kad banginių stebėjimas yra sezoninė ir neprivaloma veikla (už papildomą mokestį). Po to atsipalaiduokite paplūdimyje arba prie savo jaukaus viešbučio baseino.
Pasirenkamos veiklos (už papildomą mokestį): vandens motociklai, nardymas, nardymas su vamzdeliu, banglenčių sportas, žvejyba ir giliavandenė žvejyba – tai tik kelios iš populiariausių veiklų sąrašo. Vakare galite pasimėgauti nuostabiais saulėlydžio vaizdais ir malonia pajūrio atmosfera. Taip pat galite užsukti į pajūrio restoraną ir paragauti autentiškų Šri Lankos jūros gėrybių – valgiaraštyje greičiausiai rasite nuostabų krabų karį.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. GALĖS FORTAS, VĖŽLIŲ PERYKLA.
Po pusryčių vyksite į Galės miestą, gerai žinomą dėl savo forto (UNESCO PASAULIO PAVELDO OBJEKTAS). Tai sankryža, kurioje klasikinė olandų ir britų architektūra susilieja su tropine aplinka, sukurdama nuostabaus grožio atmosferą.

DIENOS PLANAS: Ryte pakeliui į Galę sustokite Mataros mieste, kad pamatytumėte ir nufotografuotumėte garsiausius Šri Lankos žvejus, sėdinčius ant stiebų. Atvykę į Galę, pasivaikščiokite po Galės fortą, klausydamiesi medinių salonų durų girgždesio, ir stebėkite, kaip Europos architektūra susilieja su Pietų Azijos tradicijomis, šiais laikais užplūsiančiomis kultūros entuziastus pasauliniu mastu. Istorinis Galės švyturys išdidžiai stovi pietrytiniame forto smaigalyje. Vėliau apsilankysite vėžlių peryklos centre (įskaičiuota), kuriame maži vėžliukai išmoksta pirmą kartą plaukti, o sužeisti suaugę vėžliai reabilituojami ir grąžinami į gamtą (įėjimo mokestis įskaičiuotas). Paskui išbandykite nuostabų pasiplaukiojimą laivu „Madu“ upe per mangroves (raudonieji vandens medžiai). Plaukdami laivu Madu upe atplauksite į žuvų fermą ir, jei norėsite, galėsite išbandyti Šri Lankos žuvų terapiją. Vakare apsistokite viešbutyje ir atsipalaiduokite paplūdimyje arba prie baseino.
Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. KOLOMBAS, IŠVYKIMAS.
Po pusryčių aplankysite sostinę Kolombą, kurio įspūdinga istorija siekia penktąjį amžių. Jau senovėje tai buvo svarbus uostamiestis Rytų-Vakarų jūros prekyboje. Šiandien jis tapo šurmuliuojančiu moderniu miestu, pasižyminčiu nepakartojama atmosfera. Spalvingos gatvės, restoranai ir modernūs prekybos centrai traukia būrius vietinių gyventojų ir turistų.

DIENOS PLANAS: Atvykę į Kolombą, galite aplankyti visas svarbiausias miesto vietas, tokias kaip Raudonoji mečetė, Gangaramos šventykla, Nepriklausomybės aikštė ir kt (įskaičiuota). Vėliau galbūt užsuksite į garsų ir tarptautinį pripažinimą pelniusį Kolombo restoraną ir užbaigsite kelionę nepamirštamu maistu. Vėliau keliaukite į oro uostą, kad spėtumėte laiku išskristi namo, arba mes jus parvešime atgal į viešbutį Kolombe arba Negombe.

Kelionės datos:
įvairios pagal Jūsų pageidavimą ir skrydžio tvarkaraščius.

Kelionės kaina nuo 1420 eur/asm.
*kaina priklauso nuo pasirinktų viešbučių pažintinio-poilsinio turo metu. Detalesnės informacijos teiraukitės mūsų agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– kelionė autobusu/mikroautobusu/automobiliu pagal programą;
– apgyvendinimas 3*-4* viešbučiuose pagal programą pasirinktinai (galima rinktis, kaina skiriasi);
– pervežimai pagal programą;
– maitinimas pagal programą (11 pusryčiai, 10 vakarienių);
– lankomi objektai (ekskursija į kultūrinį kaimą su autentiškais pietumis ūkininko namuose, pasiplaukiojimas valtimi ežere grožintis nuostabiais Sigirijos vaizdais, vietinio kario gaminimo demonstravimas ekskursijos po kaimą metu, kelionė traukiniu į kalnus, ekskursija po Nuwara Eliya vietinius turgus, ekskursija po Kandį ir apžvalgos aikštelė, vėžlių peryklos centras, žygis į ‚mini adomo viršunę‘, dviračių kelionė Polonnatuwa, Kolombo ekskursija, devynių arkų tiltas ir Ravanos krioklys, kultūrinių šokių šou, apsilankymas arbatos fabrike, ekologiškų prieskonių sodas);
-draugiškas ir profesionalus kelionės vadovas (dėl kalbos teirautis);

Į kelionės kaina neįskaičiuota:
– lėktuvo bilietai Vilnius-Šri Lanka-Vilnius (kaina tikslinama pasiūlymo pateikimo metu, apie/nuo 700 EUR/asm.);
– įėjimo mokesčiai į UNESCO pasaulinio paveldo objektus;
– kiti įėjimo mokesčiai, ekskursijos kas nepaminėta ‚į kelionės kainą įskaičiuota‘ skiltyje;
– asmeninės išlaidos;
– sveikatos draudimas;
– vizos mokestis (apie 50 USD/asm.);
– arbatpinigiai gidui

*Naujametiniu, šventiniu ar aukšto sezono periodu, kelionių kainos aukštesnės dėl didesnės lėktuvo bilietų ir viešbučių kainų. Teiraukitės agentūroje.

Pastaba:
-kelionės kaina nurodyta vykstant 2-iems asmenims. Esant daugiau žmonių kaina būtų mažesnė.
-kelionė gali būti organizuojama tik Jums ar Jūsų grupelei žmonių.

 

Daugiau informacijos teiraukitės mūsų agentūroje keliones@starttravel.lt arba +37067335773

Lietuvių

Uždarosios akcinės bendrovės START IN veiklos sritys: